Chudnutie plávaním – pomôže swim spa?

Plávanie, ako fyzická aktivita, má veľké množstvo výhod pre ľudské zdravie. Ako na poli fyzičky, tak v oblasti duševnej pohody. Je však chudnutie plávaním efektívne? A ako do toho celého vstupujú swim spa bazény? Nakoľko dokážu pomôcť? Prezradíme, že veľmi výrazne. Poďme si povedať o chudnutí plávaním v swim spa bazénoch niečo viac.

 

Swim spa bazén s protiprúdom

 

Swim spa ja celoročným bazénom, ktorý v sebe navyše má zakomponované aj všetky výhody vírivky. Špecifikom našich modelov je však bazénový protiprúd, ktorý fyzické benefity posúva ešte na vyššiu úroveň.

 

Funguje mimoriadne jednoducho. Z trysky vychádza voda pod vysokým tlakom a vytvára zdanie protiprúdu. Pri plávaní sa tak zvyšuje odpor vody, na prekonanie ktorého je potrebné vyvinúť väčšiu fyzickú aktivitu. Človeku to dá prirodzene viac zabrať, spaľuje viac kalórií, čo je logickou prerekvizitou k chudnutiu.

 

Swim spa bazén s protiprúdom dokonca využívajú aj profesionálni plavci na tréning v domácich podmienkach. Nemusíte však ašpirovať na vrcholovú úroveň, aby ste si takéto intenzívne zocelenie fyzičky dopriali aj vy. Cvičenie vo vode je pridaným benefitom, ktorým swim spa bazény disponujú.

 

Hydroterapia tryskami

 

Tu však fyzické benefity swim spa, prispievajúce k chudnutiu, nekončia. Druhou „polovicou“ týchto zariadení je totiž integrovaná vírivka. So všetkými výhodami hydroterapie s tým spojenými.

 

Pôsobenie hydromasážnych trysiek napomáha lepšej cirkulácii krvi v organizme. Tá je taktiež nevyhnutná k tomu, aby telo dokázalo kalórie spaľovať efektívne. 

 

Najlepšou kombináciou je teda dopriať si intenzívny tréning – cvičenie vo vode s protiprúdom – a potom sa oddať masáži tryskami. Jedna a jedna sú dve a vy tak máte dva benefity v jednom zariadení.

 

Cvičenie vo vode a relax

 

K efektívnemu chudnutiu plávaním totiž nestačí iba poctivo makať. Samozrejme, intenzívny fyzický aspekt je mimoriadne dôležitý, práve nakopnutím organizmu sa totiž začína aj spaľovanie kalórií.

 

Rovnako dôležité je však telu dopriať oddych. A ako lepšie zrelaxovať, než pomocou hydromasážnych trysiek? Tie pomáhajú navodiť stav uvoľnenia, ako fyzického, tak duševného, prakticky už po pätnástich minútach strávených vo vírivke či swim spa bazéne.

 

Okrem toho prispievajú k jednoduchšiemu navodeniu spánku a jeho pokojnejšiemu priebehu. Odpočinok je to tiež dôležitý k tomu, aby telo po tréningu plnohodnotne zregenerovalo. Iba oddýchnutý organizmus je totiž nastavený na proces chudnutia. 

 

Ak by sme teda mali odpovedať na otázku z nadpisu – áno, swim spa pomôže k chudnutiu a to markantným spôsobom. 

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít