Čo robí vírivka pre naše telo?

Záhradná vírivka, to nie je len perfektný spôsob, ako sa zbaviť stresu. Tieto domáce welness a relax zariadenia sú totiž jedným z prostriedkov takzvanej hydroterapie, alebo ináč povedané, liečby vodou. Už z tohto titulu je zrejmé, že tých výhod pre naše fyzické a duševné zdravie je viacero. Okrem toho, že nám pomáhajú uvoľniť sa a zrelaxovať, prinášajú benefity aj v ďalších oblastiach. Rozhodli sme sa ich pre vás písať.

Potláča bolesti svalov a kĺbov

Vírivka má bolesť tlmiace účinky a to hneď z viacerých dôvodov. V prvom rade má voda nadnášajúci efekt a na naše telo tak nepôsobí gravitačná sila až v takej intenzite ako na súši, čo znižuje tlak na naše svalstvo a kĺby. Už len to prináša úľavu od bolesti.

Okrem toho pomáha aj samotná vyššia teplota vody, ale aj skutočnosť, že čas strávený vo vírivke pomáha zlepšovať cirkuláciu krvi – predovšetkým vďaka masážnym tryskám. Keďže krv rozvádza do nášho tela kyslík, naše orgány a tkanivá sú tak lepšie okysličené a rýchlejšie regenerujú, čo so sebou nesie aj ďalšie potlačenie bolesti svalov a kĺbov. Vírivka je tiež perfektným spôsobom, ako dosiahnuť úľavu pri takzvanej svalovici.

Pomáha proti stresu

Ako sme naznačili už v úvodnej vete tohto textu, vírivka je perfektným spôsobom, ako sa zbaviť stresu. Kombinácia pôsobenia horúcej vody a masážnych trysiek je perfektným balzamom na znepokojenú a unavenú myseľ. Je preukázané, že pomáha potláčať produkciu kortizolu, teda takzvaného stresového hormónu. Čas strávený v záhradnej vírivke však pomáha aj z druhej strany. Prispieva totiž k tvorbe takzvaného hormónu šťastia – serotonínu – ktorý je dôležitý pre vyrovnané duševné zdravie a mentálnu pohodu.

Potláča úzkosť

S predošlým bodom úzko súvisí aj tento. Čas strávený v horúcej vode, pod prúdom masážnych trysiek, je totiž všeobecným zlepšovákom duševného zdravia. Týka sa to, samozrejme, aj úzkosti a duševného napätia. Chvíľka strávená ponorením v horúcej vode dokáže okamžite zmierniť duševné i fyzické príznaky úzkosti. Vrátane nepokoja, roztržitosti, stuhnutých a napätých svalov. Najlepšie je, ak si takúto hydroterapiu (a radosť) doprajete pravidelne. Stačí pritom už len 15 až 30 minút strávených v záhradnej vírivke denne a úzkosť citeľne ustúpi.

Zlepšuje kvalitu spánku

Na kvalitu nášho spánku vplýva veľmi mnoho faktorov: či cítime nejakú bolesť, fyzické či psychické vypätie a podobne. Po prečítaní predošlých bodov je teda jasné, že vírivka pomáha na všetkých týchto frontoch a tak prispieva aj k zlepšeniu kvality spánku.

Okrem toho však vírivka zvyšuje telesnú teplotu, ktorá po vyjdení z nej prirodzene klesá. Táto zmena teploty je veľmi podobná tej, ktorou si naše telo prechádza v spánkových cykloch. V našom organizme je teda navodený pocit, že je čas na spánok, čo vedie po pobyte vo vírivke k jednoduchšiemu zaspávaniu a k menej častému budenie sa v noci.

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít