Hydroterapia má blahodárny vplyv na ľudské telo

O pozitívnych vplyvoch vody na ľudské zdravie vedeli už starí Gréci, Egypťania aj Rimania. Ľudia už v staroveku vyhľadávali horúce pramene, po kúpaní v ktorých bádali liečivé vplyvy. Hydroterapia si veľmi rýchlo získala svoje miesto v oblasti tradičnej medicíny. Dnes si už túto blahodárnu liečebnú metódu môžete dopriať, napríklad vďaka masážnym tryskám vírivky, aj vo svojej domácnosti.

 

Hydroterapia – história v skratke

 

Ako sme uviedli už v perexe, liečebné účinky vody spoznali ľudia už v staroveku. Rimania nedali dopustiť na svoje slávne kúpele, Egypťania sa namáčali vo vode, v ktorej boli rozpustené éterické oleje. Dokonca aj na ďalekom východe – v starovekom Japonsku a Číne – sú dôkazy o tom, že horúce pramene boli využívané na liečebné účely.

 

Dôkladnejšom výskumom a opisom účinkov sa význam hydroterapie stáročiami iba zvyšoval. Prvýkrát ju ako oficiálnu medicínsky postup používateľ Vincent Priessnitz v roku 1829 v Nemecku. Koncom devätnásteho storočia už išlo o univerzálne uznávanú metódu, napríklad v Spojených štátoch amerických sa hydroterapiou liečivo všetko od nachladenia, až po chronické ochorenia.

 

Dnes už existuje mnoho druhov hydroterapie, ku ktorým sa ale ešte dostaneme. Podstatnou informáciou je, že si ju môžete v súčasnosti dopriať aj v pohodlí domova vďaka hydromasážnym tryskám vo svojej vírivke.

 

Aké má hydroterapia vo vírivke účinky na zdravie?

 

 • Pomáha zrelaxovať telo aj myseľ – určite poznáte ten blahodárny uvoľňujúci pocit, keď masážne trysky ženú vodu na vaše telo. Dochádza u vás k úplnej relaxácii a to ako duševnej, tak telesnej. Hydroterapia totiž pomáha navodzovať stav uvoľnenia, pri ktorom sa z tela uvoľní zbytočné napätie.
 • Pomáha k prekrveniu organizmu – pôsobenie hydromasážnych trysiek na telo podporuje prirodzenú cirkuláciu krvi v ňom. To pomáha k okysličeniu všetkých našich orgánov a tkanív. Správne prekrvenie je mimoriadne dôležité k ich optimálnej funkcii. Nehovoriac o tom, že podporuje imunitný systém.
 • Potláča bolesť – zlepšená cirkulácia krvi v organizme má tiež za následok rýchlejšiu liečbu a regeneráciu zraneného a unaveného svalstva. Okrem toho, čas strávený vo vode zvyšuje produkciu endorfínov, ktoré sú prirodzenými tlmičmi bolesti.
 • Znižuje úrovne stresu – hydroterapia je perfektným spôsobom, ako sa zbaviť vysokých hodnôt stresu, pocitov úzkosti, v niektorých prípadoch dokonca až depresie. Pocit uvoľnenia, ktorý nastupuje už krátko po pôsobení masážnych trysiek, je spolu s produkciou endorfínov perfektnou kombináciou vedúcou k duševnej relaxácii.

Aké druhy hydroterapie poznáme?

 

Vo svojej podstate je hydroterapia liečba vodou. Tá môže prebiehať mnohými spôsobmi. Dáva preto zmysel, že existujú aj rôzne oficiálne druhy samotnej hydroterapie. Toto sú najčastejšie praktizované z nich:

 

 • Saunovanie – obľúbená aktivita nielen Fínov, ale aj Slovákov. Trávenie času v malej miestnosti s vodnou parou pri vysokých teplotách má preukázané blahodárne účinky na ľudské zdravie. Ide o jeden z najčastejších spôsobov hydroterapie.
 • Kúpeľ vo vírivke – mimoriadne populárny a veľmi efektívny spôsob hydroterapie. Vďaka hydromasážnym tryskám dochádza k celotelovému fyzickému a duševnému uvoľneniu, potláčaniu bolestí, posilneniu immunity, ale aj zlepšeniu kvality spánku a nálady.
 • Plávanie – áno, aj samotné plávanie možno považovať za formu hydroterapie, či už ho robíte v klasickom, alebo napríklad v swim spa bazéne. Je preukázané, že plavecký tréning pomáha utužovať naše zdravie, relaxovať psychiku a urýchľuje regeneráciu.
 • Kúpele – ide o komplex liečebných aktivít, ktoré majú jedného spoločného menovateľa – vodu. Hydroterapia v takejto podobe zahŕňa masáže, využívanie liečebných prameňov, vonných olejov, vodné pary a podobne.

 

Ako vidieť, hydroterapiu si môžete dopriať rôznymi spôsobmi. Podstatné je, že takéto pôsobenie vody na naše telo má priaznivé účinky na naše celkové zdravie. Ktorý spôsob hydroterapie je vám najbližší?

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít