Prečo je swim spa lepší ako klasický bazén, alebo swim spa je bazén na druhú

O výhodách a komforte, ktorý poskytuje vlastný bazén, nikto nepochybuje. Existuje však ešte istá, nazvime to, nadstavba, ktorá tieto parametre posúva o niekoľko úrovní vyššie. Tou nadstavbou je swim spa bazén. Kombinuje v sebe to najlepšie z víriviek a klasických bazénov. Viete si v ňom dopriať ako relax a komfort, vďaka masážnym tryskám, tak zdravotné benefity plávania. Poďme si povedať niečo o tom, prečo sú swim spa bazény výnimočné.

 

Swim spa bazén – komfort budúcnosti už dnes

 

Ak by sme chceli swim spa nejako jednoducho opísať, mohli by sme ho označiť ako bazén s protiprúdom a vírivkou. Práve tieto dve súčasti mu totiž dominujú a sú vyhľadávané. Poďme sa na nich pozrieť o čosi bližšie.

 

Začnime protiprúdom. Ide o unikátny spôsob, ako si dopriať poctivý plavecký tréning a zážitok v bazéne. Náš protiprúd funguje na báze unikátneho patentovaného systému. Tesne za stenou vírivky je umiestnený motor, ktorý ženie vodu z jedného konca vírivky na druhý, čo vyvolá zdanie lokálneho protiprúdu. Ten je prirodzenejší, ako v konkurečných zariadeniach, kde je vyvolaný umelo vodnými tryskami.

 

Plávanie v takýchto podmienkach simuluje vyššiu fyzickú záťaž. Ide teda o perfektný spôsob, ako zdokonaľovať svoje zdravie. Protiprúdy, mimochodom, využívajú pri svojich tréningoch aj profesionálni plavci. 

 

Samozrejme, závesný protiprúd môžete použiť aj pri klasickom bazéne, ale zvyčajne nedisponuje takú výkonnosťou, ako zabudovaný protiprúd v swim spa.

 

Vyhrievaný bazén a vírivka v jednom

 

Ďalšou obrovskou devízou swim spa bazénov Hydropool je celé príslušenstvo vírivky, ktoré v sebe má zakomponované.

 

Nechýbajú vodné trysky, vďaka ktorým si môžete dopriať jeden z najväčších benefitov hydroterapie. Masáž liečivým prúdom vody má viacero pozitívnych účinkov na zdravie:

 

 • prekrvuje organizmus,
 • potláča bolesť,
 • uvoľňuje stres a napätie
 • podporuje kvalitný spánok
 • pomáha pri chudnutí.

 

Swim spa bazén má v sebe zabudovaný integrovaný vyhrievací systém. To znamená, že sezóna je v ňom celoročná, pokojne si môžete takýto luxus užívať aj v mrazoch na Vianoce. Vyhrievanie bazéna je skrátka komfort, ktorý sa prejavuje 365 dní do roka.

 

Nezanedbateľným faktorom sú tiež náklady na energiu a ekologickosť swim spa bazénov. Tie disponujú samočistiacimi systémami, ktoré šetria nielen čas majiteľa, ale aj jeho peňaženku a tiež životné prostredie. Nie sú pri nich totiž využívané žiadne invazívne chemické prostriedky. Swim spa bazény s protiprúdom a vírivkou Hydropool sú navyše vyrobené z odolných materiálov, ktoré pomáhajú minimalizovať tepelné straty. 

 

V neposlednom rade platí, že swim spa bazén je v porovnaní s klasickým kopaným viac flexibilnejší. Môže byť položený nad zemou, alebo môže byť čiastočne, či celý zapustený. Podľa dispozícií svojho pozemku si vyberiete, ktoré prevedenie vám vyhovuje najviac. 

 

Ako vidieť, swim spa bazény s protiprúdom a vírivkou sú vylepšením už aj tak dobrého konceptu. Klasický bazén je nepochybne super, ale prečo starostlivosť o svoje zdravie a komfort neposunúť ešte na vyššiu úroveň?

 

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít