Správna teplota vody vo vírivke: Ako ju zistiť a nastaviť?

Vírivka, to nie je len bazén v menšom, určený na relaxáciu, ide aj o investíciu do vášho zdravia. Pri pravidelnom a správnom používaní totiž na seba benefity nenechajú dlho čakať. A to ako v oblasti fyzického zdravia, tak pri duševnej pohode. Mimoriadne dôležitým aspektom správneho používania vnútornej aj vonkajšej vírivky je teplota vody. Ak je vaše zariadenie nastavené na dokonalú teplotu, môže sa vírivka stať vašou každodennou wellness rutinou.

Nájsť dokonalú teplotu však nemusí byť práve jednoduché. Ide totiž o mimoriadne subjektívny faktor. Spísali sme pre vás teda tohto jednoduchého sprievodcu, aby ste už aj vopred vedeli, ako vybrať vírivku, ktorá spĺňa vaše požiadavky.

Akú teplotu by mala mať správne vyhriata vírivka?

Na úvod je potrebné podotknúť, že to, čo rozumieme pod dokonalé vyhriatou vírivkou, je prudko individuálne. Niekomu totiž vyhovuje 36 stupňov Celzia, inému 40. Výrobcom nie je daná jednotná univerzálna prevádzková teplota, nastavenia sú plne v rukách majiteľa. Ale predsa existuje zopár rád, ktorých by ste sa s ohľadom na svoje zdravie a komfort mali držať.

Vo všeobecnosti neodporúčame nastavovať teplotu vody nad 40 stupňov. Pobyt vo vírivke sa takto môže stať potenciálne nebezpečným pre ľudské zdravie. Hrozí prehriatie organizmu a všetky benefity hydroterapie sa v podstate strácajú. Ostaňte bez obáv, aj vyhriatie na 37 – 38 stupňov Celzia umožní komfortné využívanie vonkajšej vírivky v zime.

Myslite tiež na to, že vírivku s najväčšou pravdepodobnosťou budete užívať viacerí, možno aj celá rodina. Je teda potrebné nájsť prevádzkovú teplotu, ktorá bude vyhovovať všetkým, najmä pri vonkajších vírivkách. Najlepšie je teda experimentovať s teplotou vtedy, keď ste vo vírivke viacerí a ideálne hneď na začiatku používania. Začnite od teploty 36,5 stupňov a skúste pomaličky pridávať, až nájdete ideálnu teplotu, ktorá vyhovuje všetkým. Pre mnohých je dôležitá takzvaná celoročná vírivka. Môžete ostať v pokoji, všetky modely Hydropool sú použiteľné 365 dní v roku a pri rôznych prevádzkových teplotách.

Čo spotreba, aký bude účet za elektrinu?

Úplne legitímnou otázkou je, koľko vlastne bude taká prevádzka vírivky stáť? V našej ponuke – pri každom jednom modeli – nájdete informáciu, koľko stojí jeho aktívna prevádzka. Už vopred si teda viete orientačne vyrátať, aký účet vás zhruba čaká.

Na tomto mieste sa musíme pochváliť: všetky naše vnútorné aj vonkajšie vírivky disponujú izolačnými materiálmi používanými aj v NASA. To je mimoriadne dôležité pre úsporu energií, keďže teplo neuniká a drží sa vo vnútri. Okrem toho používame tiež termokryty na vírivky a evergreen motory, ktoré účet za energie ešte viac tlačia nadol. Denné prevádzkové náklady Hydropool víriviek sú teda nižšie ako jedno euro.

V žiadnom prípade sa nemusíte báť, že pri experimentovaní s rozličnými prevádzkovými teplotami vám účtenka za energie neprimerane vystrelí. Bez obáv si doprajte relax a hydroterapiu v jednom.

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít