Vírivka a swim spa? Čo je pre vás vhodnejšie?

Zveľadiť svoju záhradu či dvor vírivkou má nielen estetický význam, ale ide aj o zdraviu prospešné riešenie. Vďaka času strávenom v nej zrelaxuje naše telo i myseľ. A čo takto spojiť benefity vírivky s bazénom? Áno, aj to sa dá.  Kombináciu toho najlepšieho z oboch svetov totiž dostanete, keď si zaobstaráte swim spa bazén.

V našich končinách ide stále o pomerne unikátne riešenie, poďme si ho teda bližšie predstaviť a porovnať s vírivkou. Čo je pre vás vhodnejšie?

Swim spa bazén a vírivka v jednom

Tým hlavným rozdielom medzi swim spa a vírivkou je veľkosť. Prvý spomínaný totiž v sebe kombinuje, ako sme už naznačili, ako vírivku, tak bazén. V niektorých prípadoch je totiž swim spa dvakrát, dokonca aj trikrát väčší než klasická vírivka.

Je to predovšetkým z toho dôvodu, že zatiaľ čo vírivka ponúka klasické miesta na sedenie, swim spa k tomu pripojí ešte aj bazénovú časť. Okrem pasívnej relaxácie si tak môžete dopriať aj aktívne zveľaďovanie tela a utužovanie zdravia plávaním.

Ďalším markantným rozdielom medzi swim spa a bazénom sú funkcie. Oboje ponúkajú ergonomické a pohodlné sedenie, trysky, intuitívne ovládanie a benefity hydroterapie. Swim spa však navyše disponuje bazénom s protiprúdom, ktorý je perfektným riešením pre plavecký tréning. Jednoducho zapnete túto funkciu a makáte. Máli sa vám? Zapnite si režim behu, fitness program, či box Áno, aj týmito funkciami disponuje swim spa. Ide teda o ideálnu voľbu pre ľudí, ktorí preferujú aktívny oddych.

Z dôvodu vyššie opísaných „nadstavieb“, ktoré má swim spa, je toto riešenie zvyčajne aj o čosi finančne náročnejšie. V žiadnom prípade sa však nemusíte obávať, že vás zruinuje, cenový rozdiel nie je priepastný.

Technicky ide o veľmi podobné zariadenia, rozhodnúť by ste sa teda mali podľa toho, čo preferujete.

Čo si teda vybrať?

Ako sme naznačili, všetko je to o osobných preferenciách, avšak dva faktory môžu váš výber ovplyvniť viac. Rozpísali sme ich pre vás:

 • priestor – swim spa bazén zaberie viac miesta, to bez pochyby. Musíte teda zvážiť dispozície svojej záhrady či priestoru a podľa toho posúdiť, či disponujete potrebnou plochou. Predsa len, swim spa je v podstate bazén s protiprúdom a vírivkou, a to už si vyžaduje svoje miesto.
 • aktívny či pasívny oddych – oboje riešenia majú svoje zdravotné benefity, pobyt vo vode skrátka má svoje výhody. Otázku, ktorú by ste si pred voľbou mali položiť je, či preferujete aktívny alebo pasívny oddych. Ak vám stačí pokojne sedieť v intímnej blízkosti milovaného a nechať sa pri tom masírovať tryskami, voľte vírivku. Ak si však chcete aj zaplávať a zatrénovať, swim spa bazén je pre vás lepším riešením.

Či už si zvolíte jedno, alebo druhé, chybu neurobíte. Aj keď sa v istých špecifikáciách líšia, ako swim spa bazén tak vírivka majú svoje spoločné výhody. Estetické zveľadenie záhrady, priestor na perfektnú relaxáciu, zdravotné benefity formou hydroterapie. V oboch si doprajete pôžitok, ktorý si po dlhom dni zaslúžite.

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít