Vírivka, jacuzzi, hot tub a vírivá vaňa – poznáte rozdiely?

Dopriať si benefity hydroterapie doma, a navyše mimoriadne komfortne, si môžete viacerými spôsobmi. Tie najlepšie z nich sme vymenovali v nadpise článku. Schválne, viete, koľko z nich je len odlišné pomenovanie pre to isté? Medzi nimi však existujú miestami aj rozdiely, ktoré nemusia byť na prvý pohľad zjavné. Verte nám však, že vírivka pre 6 osôb sa značne líši od vírivej vane do kúpeľne. A aká je to vlastne vírivka jacuzzi? Všetky podstatné rozdiely vám opíšeme v tomto texte.

 

Vírivka – komfortná hydroterapia na dosah ruky

 

Koncept vírivky je všeobecne známy. Ide o zariadenie, ktoré vo svojom základe obsahuje hydromasážne trysky, vyhrievanie vody, pohodlné sedadlá a s týmto všetkým spojené benefity hydroterapie. Či už sa bavíme o vonkajšej vírivke, alebo interiérovej, princíp je ten istý.

 

Ako sme naznačili už v úvode, existuje celé spektrum rôznych modelov, ktoré sa navzájom líšia pohodlím používania, technológiami, počtom trysiek či veľkosťou. Dnes nie je problém nájsť aj vírivku pre 6 osôb, alebo naopak, intímny komfort pre pár.

 

V angličtine sa vírivka zvykne označovať ako hot tub. To by sme teda mali prvý rozdiel-nerozdiel. Hot tub a vírivka je teda jedno a to isté.

 

Čo je to teda ale vírivka Jacuzzi?

 

Vonkajšia vírivka a jacuzzi, je to to isté?

 

Odpoveď na otázku z tohto pod nadpisu môže byť áno, ale aj nie. V závislosti od toho, z akého uhla sa na vec pozeráte.

 

Jacuzzi totiž nie je nič iné, ako obchodný názov výrobcu víriviek a zároveň trademark jeho vlajkovej lode. Ide o natoľko zľudovelý názov, že ho už mnoho ľudí používa zameniteľne s vírivkou. Ak by sme však chceli byť exaktní, nie je to správne.

 

Každé „jacuzzi“ je totiž vírivkou, ale nie každá vírivka je modelom Jacuzzi. Zariadenia od tohto výrobcu sú väčšinou exteriérové a nadzemné. Vírivky však môžu byť aj interiérové, zapustené a podobne.

 

Druhý rozdiel je teda striktne terminologický.

 

A čo vírivá vaňa do kúpeľne?

 

Ostáva nám už len posledný pán na holenie – vírivé vane do kúpeľne, ktoré však u predajcov zvyčajne nájdete pod názvom hydromasážna vaňa.

 

Ako už názov napovedá, ide o nejaký hybrid medzi klasickou vaňou a vírivkou. Veľkosťou a tvarom je podobný predovšetkým vani a práve z tohto dôvodu býva často umiestňovaný do kúpeľne. Je však vybavený hydromasážnymi tryskami, ktoré aspoň čiastočne poskytujú komfortný luxus víriviek.

 

V tomto prípade je teda rozdiel najmarkantnejší. Veľkostný, tvarový aj technologický.

 

Veríme, že po dočítaní tohto textu už viete, aký, ak vôbec, je rozdiel medzi vírivkou, hot tub, jacuzzi a hydromasážnou vaňou. Ktoré riešenie si viete predstaviť vo svojej domácnosti?

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít