Vírivka na terase: Akých zásad sa držať?
Mať vlastnú vírivku na terase už nie je devízou iba hviezd amerických filmov. Aj v našich reáliách ide o čoraz častejší jav, keďže Slováci pochopili, že ide o dostupný komfort s nádychom luxusu. Vonkajšia vírivka nemusí byť iba na záhrade, umiestniť ju môžete napríklad aj na drevenú terasu, dokonca aj na bytovej. Za predpokladu, že dodržíte niekoľko kľúčových zásad.
My sme ich pre vás spísali v prehľadnej podobe.
1. Najprv si ju vyskúšajte
Aj pri vírivkách platí, že lepšie je raz vyskúšať, ako o tom stokrát čítať. Na obrázku a v popise totiž môže vyzerať naozaj lákavo, no zistíte, že práve tento model vám nevyhovuje z hľadiska komfortu. Aj za týmto účelom vám teda odporúčame navštíviť náš showroom v Bratislave. Urobte si vlastný „mokrý test“ a hneď sa vám bude rozhodovať jednoduchšie.
Samozrejme, na vaše otázky zodpovie a s výberom poradí aj fundovaný predajca či školený technik. Nebojte sa pýtať. Vyzbrojení informáciami si kúpite vírivku, ktorá bude spĺňať vaše predstavy.
2. Myslite na hlučnosť
Zapnutá vírivka nie je nehlučným zariadením. Aj na tom sa, žiaľ, niektorí zákazníci popália. Kúpia si na drevenú terasu vírivku, umiestnia ju rovno pod okná spálne a potom sa čudujú, že pri nej nemôžu spať. Ak sa tomu chcete vyhnúť núkajú sa vám dve riešenia. Buď umiestnite vírivku ďalej od okna, alebo si vyberiete odhlučnený model, napríklad Hydropool 670. A vaše sny už nebude rušiť nič.
3. Nezabudnite na kryt
Kryt na vírivku je perfektným spôsobom, ako ju ochrániť pred vyčínaním počasia. Nezabúdajte však na to, že aj kryt samotný zaberá nejaký priestor. Či už je priamo na vírivke, alebo ho pri jej používaní potrebujete niekde uskladniť. Jednoducho, potrebuje svoje miesto. Poteší vás, že naše vírivky sú vybavené hydraulickými zdvíhačmi krytov, vďaka ktorým ich môže bezproblémovo nadvihnúť aj jedna osoba.
4. Myslite priestorovo
Zapustená vírivka zaberie menej miesta, ako voľne stojaca, to však neznamená, že ju môžete umiestniť kamkoľvek. Myslite priestorovo už predtým, než si vyberiete svoj model. Vírivka potrebuje dosť miesta, minimálne z dvoch strán (kvôli pohodlnejšiemu prístupu) by ste si mali nechať aspoň metrovú rezervu. Do kalkulácie pridajte aj spomínaný kryt, prípadne schodíky, závesný odkladací priestor a podobne.
5. Prístup pre všetkých
Keď už sme pri tom prístupe, je mimoriadne dôležité, aby ste priestor alokovali aj servisnému technikovi. Ku vašej vírivke sa musí dostať bez problémov. Nesmie mu nič prekážať ani v horizontálnom ani vo vertikálnom priestore. Ak máte voľne stojacu vírivku, zrejme k nej budete potrebovať schodíky. Jednoducho – myslite vopred na prístup pre všetkých.
6. Prístrešok ochráni pred počasím
Ak chcete byť pri využívaní vírivky byť pred počasím chránení aj vy, zvážte hoci aj pergolu na terase. Dobre vymyslený a kvalitný prístrešok vám umožní užívať si bublinkavý komfort aj počas sychravých dní. Vonkajšia vírivka je vystavená živlom, to však neznamená, že ste bezmocní.
Dodržte týchto 6 zásad a doprajte si komfort na vlastnej terase. A to dokonca aj na bytovej. Pre našich klientov máme totiž špeciálne znížené verzie našich víriviek. Tie dostanete aj cez klasické „osemdesiatky“ dvere, pričom nestrácajú nič na svojich kvalitách a elegantnom dizajne.
NÁŠ SHOWROOM
Kazanská 22
821 06 Bratislava
Kontaktujte nás
Veronika Jassova
Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk
Ildiko Kovalčikova
CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk