Vírivka od A po Z

Len tak si posedieť vo vírivke kedy sa človeku zachce, to dokáže zrelaxovať myseľ. Čo je už ale menej relaxujúce, je samotný výber vírivky. Ponuka je dnes mimoriadne široká a zorientovať sa v nej môže dať zabrať. Nájdete záhradné vírivky, interiérové vírivky, nadzemné, zapustené, veľké, malé – ideálny koktejl pre rozhodovaciu paralýzu. Pripravili sme teda pre vás sprievodcu výberom, aby ste našli to pravé riešenie pre vás.

Text je členený podľa jednotlivých otázok, ktoré by ste si pred kúpou mali zodpovedať.

kolaz umiestnenia virivky

Kde bude vírivka umiestnená?

Toto rozhodnutie musí padnúť predtým, než si vôbec otvoríte ponuku predajcov. Záhradná vírivka má svoje čaro, ale jej veľkosť musíte samozrejme prispôsobiť aj veľkosti vášho exteriéru. Myslite na to, že vírivka je zakrytá krytom, ktorý po otvorení treba niekde umiestniť, že možno k vírivke pôjdu schody, alebo dokonca budete chcieť celé zastrešenie. Nechajte si pri plánovaní umiestnenia poradiť skúseným predajcom. Pri umiestnení vírivky do interiéru existujú aj znížené verzie, ktoré sa zmestia cez dvere – čiže odmerať priestor odporúčame aj dvakrát avšak netreba sa toho báť.

Koľko ľudí ju bude používať?

Budete vo vírivke relaxovať iba vo dvojici? Ak áno, doprajte si intímny wellness zážitok s modelom Hydropool 395, ktorý predstavuje ideálne riešenie pre komfort vo dvojici. Alebo budú vírivku využívať aj známi, prípadne deti? Na počet osôb je takisto potrebné myslieť už pri výbere. Nechcete sa totiž v bazéne striedať. Prispôsobte počtu osôb počet sedadiel  a prípadne aj masážnych trysiek. Vhodným riešením je model Hydropool 790 s 2 ležadlami, zároveň s dostatkom miesta aj pre deti. Napríklad cenovo dostupným luxusom je vírivka Hydropool Serenity 6800, do ktorej sa pohodlne usadí partia 6-7 ľudí bez toho, aby boli natlačení hlava na hlave.

Aký prístup do vírivky je najkomfortnejší?

Existujú štyri základné druhy víriviek podľa zapustenia. Vyberte si podľa dispozícií plochy aj podľa zamýšľaného komfortu pri vstupe:

 • celozapustené do zeme
 • polozapustené
 • nadzemné vírivky
 • mobilné vírivky

Myslite na to, že pri nadzemných vírivkách budete pri vstupe zrejme využívať aj schodíky. Mobilné vírivky sú nafukovacie, jednoducho skladné a prenosné.

Virivka na terase domu

Aj v lete či iba v zime?

Voľte si typ vírivky aj podľa toho, kedy ju plánujete využívať. Väčšina moderných víriviek je z odolných konštrukčných materiálov, ktoré zvládnu aj treskúcu zimu. Je však dôležité ako dobre je vírivka zaizolovaná, či vyprodukované teplo neuniká a tým sa nezvyšujú prevádzkové náklady.

Starostlivosť

Či ste typ človeka, ktorý sa rád postará o záhradu a vírivku, povysáva, vyčistí alebo ste typ, ktorý si chce vírivku len užívať a radšej priplatí za samočistiacu verziu.

Ako sa k vám vírivka dostane?

Aká je prístupová cesta, či sa ju dá doviesť na prívesnom vozíku, či bude potrebné auto s rukávom ba dokonca žeriav. Ak si však s týmito otázkami neviete rady, skúsený technik by mal prísť na obhliadku terénu a pomôcť pri výbere možností umiestnenia.

Pamätajte, čím väčšia a luxusnejšia bude vírivka, tým väčší rozpočet budete potrebovať. Nezabudnite si teda na začiatok rozmyslieť aj to, koľko ste do kúpy ochotní investovať.

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít