7 zdravotných benefitov používania víriviek

Vírivka, to nie je len relax po práci a romantika so šampanským. Ich používanie so sebou nesie viacero zdravotných benefitov. Okrem duševného relaxu, tak potrebného v dnešnej hektickej dobe, aj fyzické uvoľnenie a blaho. Vedeli ste napríklad, že čas strávený v horúcej vode vírivky vám môže pomôcť s vysokým krvným tlakom? Navyše budete aj lepšie zaspávať.

 

Tých zdravotných benefitov majú vírivky viacero, ideálne je presvedčiť sa o nich na vlastnej koži. My sme pre vás spísali 7 z nich.


1. Odbúranie stresu a úzkosti

 

Začnime zrejmým. Pobyt vo vírivke je perfektným spôsobom fyzického uvoľnenia a duševnej relaxácie. Kombinácia pôsobenia horúcej vody a masážnych trysiek pomáha odbúravať viacero druhov stresu, vrátane vyťaženia z práce aj emočných ťažkostí.  Už po krátkom pobyte vo vírivke pocítite zníženie napätia a uvoľnenie svalstva.

 

2. Tlmenie bolestí či rekonvalescencia po športe

 

Práve uvoľnovaním svalstva, ale aj kĺbov či šliach, dosiahnete potlačenie niektorých druhov bolestí. Vodné trysky vám poskytnú cielenú masáž, čím napomáhajú i k rekonvalescencii po športe či úrazoch.

 

3. Potlačenie príznakov artritídy

 

Vodoliečba je indikovaná u pacientov s bolesťami kĺbov v dôsledku reumatoidnej artritídy či osteoartritídy. Spolupôsobenie horúcej vody a masážnych trysiek vedie nielen k uvoľneniu bolestí, ale má tiež protizápalové účinky. Práve zápal je jedným zo symptómov spomínaných ochorení. Prvé prospešné účinky hydroterapie sa u pacientov s artritídou objavujú už po niekoľkých pobytoch vo vírivke.

 

4. Regulácia krvného tlaku

 

Pobyt v horúcej vode vo vírivom bazéne je prospešný aj pre kardiovaskulárne zdravie. Pomáha totiž zvyšovať tepovú frekvenciu a zároveň znižovať krvný tlak. Takáto vodoliečba je mimoriadne dôležitá predovšetkým u ľudí, ktorí dlhodobo trpia kardiovaskulárnymi ťažkosťami.

 

5. Zníženie krvného cukru

 

Viaceré štúdie preukázali, že hydroterapia v bazéne pomáha regulovať úroveň krvného cukru u pacientov s cukrovkou 2. typu. Znižuje sa tak aj ich potreba prijímať inzulín, čo viedlo k celkovému zlepšeniu ich zdravotného stavu.

 

6. Lepší spánok

 

Ako sme už spomenuli v bode o odbúraní stresu, v horúcej vírivej vode dosiahnete mimoriadny stav uvoľnenia. Navodenie pocitu pokoja a relaxácie presiahne aj pobyt vo vírivke. Potlačenie stresu, úzkostí a nepokoja má za následok prirodzenejšiu tvorbu melatonínu, hormónu spánku. Tento efekt môžete ešte znásobiť aromaterapiou pridaním vhodných esenciálnych olejov.

 

7. Diéta

 

Naštartovanie lymfatického systému napomáha jednak k lepšiemu fungovaniu tela, ale i k samotnému chudnutiu.

 

Ako vidieť, vírivka je naozaj vhodným spôsobom, ako dopriať nielen svojmu telu, ale aj psychike. V prípade dlhotrvajúcich zdravotných ťažkostí odporúčame vopred konzultáciu s lekárom, avšak ak to s používaním nepreháňate, nemáte sa čoho báť.

NÁŠ SHOWROOM

Kazanská 22
821 06 Bratislava

Kontaktujte nás

Veronika Jassova

Sales Manager
+421 908 140 007
info@hydropoolslovakia.sk

Ildiko Kovalčikova

CEO
+421 907 546 099
kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

  Nechajte nám číslo
  a my sa Vám ozveme

  Zavoláme Vám naspať v čo najkratšom možnom čase.

  Mám záujem

   zavolejte nám

   +421 907 546 099

   volajte pondelok až piatok 8-16

   Veronika Jassova

   Sales Manager
   +421 908 140 007
   info@hydropoolslovakia.sk

   Ildiko Kovalčikova

   CEO
   +421 907 546 099
   kovalcikova@hydropoolslovakia.sk

   Zavřít

   Contact us for any inquiry!

   We are happy to go over our product portfolio to explain our brand and benefits or answer any questions you might have. We would love to book a session at our showroom for you to wet-test our products and see our product portfolio.

   Don't hesitate to give us a call at

   Our English hotline:
   +421 907 546 099

   or contact us via email at info@hydropoolslovakia.sk

   You can also get all of the information on our global site.

   Visit global site

   Zavřít